PODPOŘIT NÁS MŮŽETE

na účet Domova

č. ú. 86-1686610237/0100 

  nebo

prostřednictvím Nadačního fondu sester františkánek

http://nffrantiskanky.cz/

https://www.facebook.com/abydobromohlorust

logo

Tišnov

cid:image001.gif@01D44460.13ADE660

 

 

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Výběr jazyka

  • cz
  • en
  • de

Obsah

Domov sv. Alžběty

- domov pro seniory je nezisková organizace, jejíž zřizovatelem je Kongregace Milosrdných sester III.  řádu sv. Františka  pod  ochranou Svaté Rodiny v Brně.  Provoz Domova byl zahájen 1.11.2002. Registrace sociálních služeb byla udělena od 1.1.2007 Rozhodnutím Krajského úřadu Jihomoravského kraje ze dne 1. 8.2007.

Naše poslání

Posláním Domova sv. Alžběty je poskytnout odbornou sociální a ošetřovatelskou péči v duchu křesťanské lásky a respektování náboženské svobody všem, kteří mají sníženou soběstačnost z důvodu věku a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné osoby.

Naším cílem je, aby klienti mohli svůj život prožít důstojně a smysluplně v ovzduší důvěry, radosti a pokoje, aby netrpěli nesnesitelnou bolestí, nebyli izolováni ani osamoceni. Zvláště, aby i v posledních chvílích života mohli vnímat blízkost pečujících, rodiny a duchovní doprovázení. 

 

Novinky

09.02.2023

Divadlo bez pravidel

Ve čtvrtek 9. února nás navštívilo Divadlo bez pravidel s programem Ta naše písnička česká, kterým nás provázely dvě dřevěné loutky - dědeček Josef a babička Růženka. Na začátku se s námi osobně dědeček i babička přivítali - posadili se každému na klín a představili se.

Detail Novinky

18.01.2023

Výstava fotografií

Srdečně zveme příznivce umění na výstavu fotografií přírody a krajiny z okolí Tišnova. Její autoři pánové - Kabeš, Beneš, Bortlík a Zavadil - pro velký úspěch v našem Domově vystavují opakovaně. Výstava potrvá do konce května.

Detail Novinky

10.01.2023

Tříkrálová sbírka

V pátek 6. ledna 2023 se v našem Domově uskutečnila Tříkrálová sbírka. S písní "My tři králové" Kašpar, Melichar a Baltazar navštívili klienty na jejich pokojích, křídou označili dveře a popřáli vše dobré do nového roku. Nezapomněli ani na zaměstnance. Výtěžek..

Detail Novinky

04.01.2023

Štědrý den

Štědrý večer mohli klienti po dlouhé době covidové opět prožít u společné večeře. Ti, kteří měli zájem, se sešli v jídelně u svátečního stolu. Kuchařky jim připravily dle jejich přání buď smaženého kapra, filé, nebo sýr. Na výběr měli bramborový salát nebo brambory. Nechybělo ani vánoční ..

Detail Novinky

20.12.2022

LISTOVĚJ - hudba z Vysočiny

V sobotu 17. prosince 2022 se v kapli uskutečnil adventní koncert hudební skupiny Listověj. Klienti i rodinní příslušníci si vyslechli zhudebněné básně Jana Zahradníčka.

Detail Novinky

Fotogalerie

09.05.2023

Přesazování pokojových rostlin

Přesazování pokojových rostlin

V pátek 5.5. jsme společně s dobrovolníky přesazovali pokojové květiny. Všem zúčastněným patří velké díky, podařily se nám přesadit všechny potřebné květiny!

Detail

09.05.2023

Čarodějnice

Čarodějnice

V pátek 28. dubna odpoledne jsme oslavili "pálení čarodějnic" opravdu v čarodějnickém stylu. Sešli jsme se v jídelně, která se proměnila v sál plný pavučin a pavouků, které vyrobily klientky spolu s aktivizační pracovnicí.

Detail

21.04.2023

Zdobení čarodějnických klobouků

Zdobení čarodějnických klobouků

Slavení svátku "čarodějnic" se blíží, a protože letos ho chceme slavit i my, rozhodly jsme se k této příležitosti ozdobit si své čarodějnické klobouky... Začaly jsme dnes...

Detail

11.04.2023

Velikonoční beránci

Velikonoční beránci

Na zelený čtvrtek jsme společně pekli beránky z tvarohového těsta. Na přípravě se podílelo sedm klientek, aktivizační pracovnice a dobrovolnice Marťa. Každá klientka si tak mohla připravit těsto do jedné ze sedmi forem. Společná práce se nám dařila.

Detail

04.04.2023

Papírová "vajíčka"

Papírová "vajíčka"

V březnu jsme vyráběli papírová vejce - komu šlo stříhat, stříhal, komu šlo lepit, lepil. Společnou prací tak vznikla veselá barevná dekorace na schodiště domova.

Detail