Nelepeč-Žernůvka - Zjednodušená verze stránek

Nastavení velikosti písma
+

        PODMÍNKY  K  POVOLENÍ NÁVŠTĚV  V  DOMOVĚ  SV. ALŽBĚTY

 PLATNÉ OD 17. 1. 2022

 

Podmínky jsou stanoveny na základě Mimořádného opatření č.j. MZDR 14597/2021-5/MIN/KAN  ze dne 19.11.2021 a opatřeními stanovenými Domovem sv. Alžběty.

Doba návštěv je stanovena v pracovní dny od 9:00 do 15:00 hodin, maximálně   2 osoby (dítě se počítá jako dospělá osoba) u jednoho klienta, pokud se prokáže jednou z níže uvedených podmínek.

V případě, že se návštěva již prokázala jednou z níže uvedených variant, která je v platnosti, je možné návštěvu vykonat i o víkendu od 9 - 17 hodin.

Návštěva se musí při vstupu prokázat jednou z následujících možností, které platí pro očkované, neočkované i pro ty, co prodělali COVID-19:

 

  • negativním testem RT- PCR na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2, který absolvovala nejpozději 72 hodin před zahájením návštěvy;

 

  • negativním antigenním testem na přítomnost antigenu viru  SARS CoV-2, který absolvovala nejpozději 24 hodin před zahájením návštěvy.

 

  • Vstup do zařízení je povolen pouze hlavním vchodem.
  • Při příchodu se návštěva nahlásí v kanceláři, u vchodu podepíše čestné prohlášení v souvislosti s nemocí COVID -19 a provede dezinfekci rukou.
  • Po celou dobu návštěvy i při pohybu v areálu Domova (vnitřní i venkovní prostory) je nutné mít nasazený respirátor a vydezinfikované ruce.
  • Z provozních důvodů mají pracovníci Domova právo koordinace návštěv u klientů.
  • Návštěva se chová tak, aby přišla co nejméně do styku s ostatními klienty, nebo v jejich přítomnosti dodržovala 2 m odstup /možnost využití zástěny na pokojích, návštěvní místnost apod./.
  • Nejbližší testovací místo v naší lokalitě je v Nemocnici Tišnov.

 

Kompletní seznam odběrových míst:

 https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-odberovych-center

Žernůvka dne: 17. 1. 2022                                                            

                                                                                                             Bc. Věra Dvořáková

                                                                                                                      editelka

Zobrazeno 1-30 ze 365

Oslava vánočních svátků

Datum: 27. 12. 2021

Na vánoční svátky se naši klienti připravovali během celého adventu. Dlouho dopředu vyráběli vánoční přáníčka, vánoční hvězdy, adventní věnce. Přípravy vrcholily pečením vánočního cukroví. Před Štědrým dnem každého z nich mile potěšila osobní návštěva paní ředitelky a vrchní sestry.

#

On-line besídka se žáky ZŠ Tišnov, Smíškova

Datum: 27. 12. 2021

Kvůli epidemické situaci se v letošním roce neuskutečnilo žádné osobní setkání našich klientů se žáky základních škol, tak jak tomu bylo v minulých letech. V předvánočním týdnu se tedy proběhl on-line přenos, ve kterém děti ze ZŠ z Tišnova klienty pozdravily a zazpívaly jim vánoční koledy.

Vánoční výzdoba Domova 1

Vánoční výzdoba Domova

Datum: 27. 12. 2021

Klienti se za pomoci aktivizátorky a dobrovolníků podíleli na vánoční výzdobě společných prostor. Také strojili vánoční stromečky na jednotlivých odděleních a u hlavního vchodu.

Mikulášská nadílka

Datum: 7. 12. 2021

I letos zavítal do našeho Domova Mikuláš s andělem a čertem. Stalo se tak v pondělí 6. 12. 2021. Nadílku přinesl nejen klientům, ale i zaměstnancům. Čert jako každý rok odešel s prázdnou.

Pečení vánočního cukroví

Datum: 7. 12. 2021

V pátek 3. 12. 2021 se klienti sešli k pečení vánočního cukroví. Je to oblíbená aktivita, která přináší nejen radost ze společně prožitého času, pocitu užitečnosti, ale i vzpomínky na činnost, kterou pravidelně dělali v domácím prostředí.

Zdobení adventních věnců

Datum: 7. 12. 2021

V pátek 26. listopadu 2021 se klienti spolu s dobrovolníky sešli ke zdobení adventních věnců. Hotové výrobky jim budou připomínat adventní čas nejen ve společných prostorách, ale i na pokojích. Radost udělaly i klientům, kteří se akce nemohli zúčastnit.

Keramika

Datum: 7. 12. 2021

V měsíci listopadu se uskutečnilo několik tvořivých setkání s Ing. Romanou Kubátovou. Klienti dokončovali své keramické výrobky.

Canisterapie

Datum: 7. 12. 2021

Po dlouhé době k nám v úterý 23. listopadu 2021 zavítala paní Iva Rybičková se svým canisterapeutickým pejskem foxteriérem Maxem. Klienti měli velkou radost z jeho návštěvy, setkali se s ním ve společenské místnosti i individuálně na pokojích. Rádi si jej chovají a hladí.

Hvězdičky z korálků

Datum: 7. 12. 2021

Během měsíce listopadu naši klienti s velkou trpělivostí a pílí vyráběli hvězdičky z korálků, které budou zdobit společné prostory Domova a i některé pokoje o Vánocích.

Vzpomínka na zemřelé

Datum: 10. 11. 2021

Ve středu 3. listopadu 2021 se uskutečnila Dušičková pobožnost, při které se klienti sešli v kapli Domova. Každý z nich měl možnost podržet si v rukou zapálenou svíčku a vzpomenout na své zemřelé blízké a příbuzné.

králík Bobek

Ubytovali jsme zvířecího kamaráda

Datum: 6. 10. 2021

Od pondělí 4. října 2021 se naši klienti mohou těšit z přítomnosti zvířecího kamaráda - ochočeného zakrslého králíka.

Podzimní koncert

Datum: 22. 9. 2021

V pátek 17. září 2021 se uskutečnil koncert studentů naší bývalé klientky, sólistky Národního divadla v Praze a v Brně, paní Mgr. Sylvie Kodetové.

Zooterapie

Datum: 13. 9. 2021

V pondělí 13. září 2021 přivezla naše pracovnice paní Lenka Svobodová klientům na týdenní pobyt suchozemskou želvu jménem Donatelo.

Pouť k Panně Marii Bolestné

Datum: 13. 9. 2021

V neděli 12. září 2021 se konala již sedmnáctá Pouť k Panně Marii Bolestné, patronce místní kaple.

grilování

Grilování

Datum: 12. 8. 2021

Ve středu 11.8.2021 zaměstnanci společně s dobrovolníky připravili pro klienty posezení v zahradě u jezírka spojené s grilováním párků.

Výtvarné dopoledne

Datum: 9. 8. 2021

V pátek 6. 8. 2021 se klienti sešli ke společnému tvoření. Za pomoci dobrovolnice Martiny na malém stavu tkali barevné koberečky z vlněných háčkovaných řetízků. Jejich výrobou si některé klientky krátily dlouhou chvíli v době pandemie, kdy se klienti nemohli společně scházet.

Keramika

Datum: 5. 8. 2021

Tvoření z hlíny s dobrovolnicí paní Romanou Kubátovou se uskutečnilo ve čtvrtek 29. července 2021 a bude probíhat jednou za 14 dnů. Klienti tentokrát vyráběli motýly a ptáčky. Paní Kubátová výrobky vypálí ve své peci a při dalším setkání bude následovat glazování.

Canisterapie

Datum: 5. 8. 2021

Po dlouhé době se naši klienti měli možnost potěšit s pejsky paní Ivany Rybičkové. Letos poprvé k nám zavítala v pondělí 19. července 2021. Společná canisterapie se konala v příjemném prostředí zahrady v prostorách u jezírka.

Keramika

Datum: 9. 7. 2021

Ve čtvrtek 1. července 2021 k nám po dlouhé covidové přestávce zavítala dobrovolnice paní Romana Kubátová a společně s našimi klienty výtvarníky pokračovali v procvičování jemné motoriky rukou při tvoření s hlínou.

Aktivity klientů v letním období

Datum: 9. 7. 2021

S příchodem letního počasí se aktivity našich klientů přesouvají co nejvíce na čerstvý vzduch do prostor zahrady. Pod slunečníky u jezírka se konají jak pravidelná setkání obyvatel s vedením Domova, tak také odpolední posezení při kávě nebo výtvarné skupinky.

Bramborákové hodování

Datum: 8. 6. 2021

Ve středu 2. 6. 2021 v odpoledních hodinách si klienti pochutnali nejenom a pravidelné kávě, ale tentokrát si společně s aktivizátorkou a rehabilitační pracovnicí usmažili bramboráky. Těm, kteří se nemohli této aktivity zúčastnit, přinesli tuto pochoutku přímo na pokoje.

Užovka na zrcátku - Václav Trmač - výstava fotografií

Datum: 3. 6. 2021

Jednou s námi cestovala metrová užovka, aniž by o to požádala. V jejím zájmu jsme ji přemístili do křoví. Něco z toho, co by viděla, kdybychom ji vzali s sebou, mohou klienti Domova sv. Alžběty, jejich návštěvy i zaměstnanci vidět od začátku června 2021 na této výstavě.

Výtvarné dopoledne

Datum: 31. 5. 2021

V pátek 28. května 2021 se klienti sešli ke společnému tvoření - za pomoci aktivizátorky a dobrovolníků vyráběli z pletací příze a dřevěných korálků andílky.

Zahradní terapie

Datum: 13. 5. 2021

V pátek 7. května 2021 klienti - "zahradníci" společně s aktivizátorkou a dobrovolníky osázeli truhlíky muškáty a dalšími letničkami, které nám budou zdobit hlavní vchod. Sazenice rajčat, dýní a několik druhů bylinek, které si vypěstovali ze semínek, nyní přesázeli do velkých nádob.

Výtvarné dopoledne - batikování

Datum: 13. 5. 2021

V pátek 23. dubna 2021 se klienti - "výtvarníci" sešli ke společnému tvoření, tentokrát to bylo batikování.
Spolu s dobrovolníky vytvořili krásné barevné látky, které budou sloužit jako podkladový materiál na nástěnky, v podobě prostírání ozdobí stolečky a poličky na pokojích.

Pečení velikonočních beránků

Datum: 8. 4. 2021

V poslední době klienty snad nejvíce potěšilo pečení velikonočních beránků. Každý kdo mohl, přispěl svou rukou k dílu.

Venkovní posezení při kávě

Datum: 8. 4. 2021

Vzhledem k příjemnému jarnímu počasí na konci března, bylo možné připravit pravidelnou "kavárničku" v zahradě pod pergolou. Posezení na sluníčku při kávě a společném zpěvu bylo pro naše klienty příjemným zpestřením po dlouhé zimě.

Velikonoční výzdoba Domova

Datum: 8. 4. 2021

V pátek 26. března 2021 se klienti, kteří měli zájem, mohli zapojit do velikonoční výzdoby našeho Domova. Velikonoce a přicházející jaro nám připomínají nejen barevná vajíčka, zelené větvičky, ale také zavěšená ptačí hnízda, na jejichž výrobu naši senioři rádi vzpomínají.

Promítání KRAJINOU DOMOVA

Datum: 8. 4. 2021

Ve čtvrtek 25. března 2021 se klienti zúčastnili oblíbeného promítání z cyklu na pokračování s názvem KRAJINOU DOMOVA. Většina z nich je nadšena nejen z krásných míst v naší vlasti, ale také možností se společně setkat a popovídat si.

Výsadba jarních truhlíků

Datum: 8. 4. 2021

V úterý 23. března 2021 se klienti sešli spolu s aktivizátorkou a dobrovolníky ke společné výsadbě jarních květin do truhlíků, které budou zdobit hlavní vchod. Také zaseli semínka rajčat, dýní a letních kytiček. Setkání provázela dobrá nálada a radost z toho, že jaro je tady.

Zobrazeno 1-30 ze 365